Etui na laptop- tutorial


Po ostatnim tutorialu na kosmetyczkę w kształcie chmurki postanowiłam zaproponować wam coś równie uroczego, ale na wyższym poziomie trudności. Przy czym praca wcale nie będzie jakoś bardzo skomplikowana, raczej bardziej czasochłonna, bo większa. Tym razem zajmiemy się pokrowcem na laptopa! :-)
Bo któż z nas w dzisiejszych czasach go nie ma? Wiele młodych osób, a zwłaszcza studentów często się z nim przemieszcza i podróżuje- mam więc pomysł jak go zabezpieczyć i dodać mu wiosennego szaleństwa.
Zaczynamy! :-)

Przygotuj:
♥ filc lub polar* w dwóch kolorach (ja wybrałam biały i szary)
♥ nożyczki
♥ nici
♥ zamek o tej samej długości, co szerokość naszego laptopa
♥ 2 czarne guziki
♥ kolorowe kordonki

Czas pracy: około 2h

*Dla tych, którzy zastanawiają się dlaczego filc lub polar- po pierwsze i najważniejsze te dwa materiały się nie prują, dlatego możemy poszczególne elementy przyszywać bez wcześniejszego obrabiania. Po drugie są ciepłe i mięciutkie- w sam raz na ochronną torbę.


♥ Przykładamy laptop do szarego materiału złożonego podwójnie i odrysowujemy go, a następnie wycinamy zostawiając spory margines (ponieważ musimy jeszcze uwzględnić grubość laptopa).♥ Z szarego materiały wycinamy uszka- 2 podwójne trójkąty. Potrzebujemy także mniejsze, białe, które znajdą się w środku. Aby jednak zachować podobny kształt najlepiej odrysować szary trójkąt na białym materiale, a następnie wyciąć go trochę mniejszy. Wtedy mamy pewność, że proporcje zostaną zachowane. Białe trójkąty potrzebujemy 2, ale pojedyncze.
♥ Na kartce A4 rysujemy wzór głowy kota starając się, by wypełnił on całą powierzchnię kartki. Wycinamy szablon i przerysowujemy go na biały materiał. Wycinamy nie zostawiając tym razem żadnego marginesu.♥ Bardzo delikatnie rysujemy poszczególne elementy pyszczka, które następnie wyszywamy przy pomocy kordonków. Ja nos wycięłam z kawałka filcu, ale możecie go również w całości wyszyć.♥ Gotową mordkę przypinamy szpilkami w przedniej części etui, a następnie przyszywamy.♥ Teraz czas na uszy. Zszywamy szare trójkąty z lewej strony, a następnie odwracamy na prawą. Białe przyszywamy od przodu odwróconych już na prawą stronę szarych części.♥ Uszy przyszywamy na tylnej części od środka, dość głęboko (ok 1cm). Następnie czas na zamek. To chyba najtrudniejszy moment w całym procesie. Myślę, że szycie ręczne, choć mozolne, byłoby łatwiejsze niż na maszynie. Mimo to, przy odrobinie cierpliwości- da się. Zamek wszywamy oczywiście od środka 2 skrajnych krawędzi materiału (czyli nad głową i przy uszach).
♥ Ostatnia czynność jaka nam pozostała to oczywiście zszycie boków naszego etui. Robimy to na lewej stronie, a następnie odwracamy na prawą przez zamek.
Gotowe! Teraz wasz laptop będzie nie tylko bezpieczny podczas podróży, ale i mega uroczy. Tak to już jest z kotami ;-) Na koniec jeszcze dorzucam szablon białej części pyszczka byście nie musieli kombinować na własną rękę. Uszka z pewnością dacię radę narysować sobie samemu :-)Do następnego!

1 komentarz :

  1. Świetny pomysł! Koniecznie muszę zrobić sobie takiego kota na laptopa ^^

    klaudia-niescioruk.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Pracownia MIŚKOWIEC © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka