Zrób sobie świecznik- tutorial

Lubisz świeczki typu Tealight ale nie masz pomysłu jak je upiększyć? Faktem jest, że same w sobie nie wyglądają reprezentatywnie, więc dzisiaj pokażę Ci, drogi czytelniku, jak w prosty sposób nadać im trochę fantazji :-) Dodać trzeba, że ten rodzaj świeczek to bardzo wdzięczny materiał do aranżowania, dlatego ile ludzi tyle pomysłów, i temat ten pewnie przewinie się przez mojego bloga jeszcze nie raz. Dzisiaj natomiast thealight odsłona pierwsza :-)Potrzebne nam będą:
♥ słoiczek/kieliszek/szklanka (tudzież inne bliżej nieokreślone szklane naczynie, jak moje ;)
♥ sól
♥ kolorowa kreda
♥ świeczka

Zabawa jest prosta. Wsypujecie do jakiejś miseczki odrobinę soli (tyle ile chcecie żeby było w jednym kolorze). Bierzecie kolorową kredę i oskrobujecie ją nożykiem tworząc kolorowy pył, który mieszacie z solą. Im więcej kredy tym kolor intensywniejszy. Tak robicie z każdym kolorem po kolei. Każdą warstwę wsypujecie do naczynia tworząc tęczę.Warstwy możecie usypywać na prosto lub pod skosami. Mi udało się upolować takie naczyńko przypominające klepsydrę w lumpeksie za 1zł!! :-) Ale jeśli takiego nie macie, to każde szklane naczynie dobrze się sprawdzi :-)

 Pomysł ten możecie wykorzystać również na zajęciach z dziećmi. Zamiast świeczek możecie sól wsypywać do szklanych buteleczek np. po soczkach. Całość zakręcić, ozdobić zakrętkę i wykorzystać jako ozdobną formę dekoracyjną, lub prezent dla mamy. Dzieci będą mogły nauczyć się zasad mieszania kolorów, poćwiczyć wyobraźnię, precyzję i sprawność manualną. A efekty będą... kolorowe! :-)

2 komentarze :

  1. Ta klepsydra w formie świecznika bardzo mnie zaintrygowała. Blask płomienia fajnie komponuje się z tymi kolorami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio robiliśmy kolorowy piasek, ale nie pomyślałam, żeby go wykorzystać do zrobienia świecznika. Wygląda bajecznie!

    OdpowiedzUsuń

Pracownia MIŚKOWIEC © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka