Gdzie jest teraz twój czas?

pl.depositphotos.com


Jak często brakuje ci czasu? Minuta ucieka za minutą tworząc nieobecne godziny, a ty masz jeszcze tyle do zrobienia... Jak to wszystko ogarnąć? Od czego zacząć?

Znasz powiedzenie- najpierw obowiązki potem przyjemności? A ja mówię - przyjemności to tez obowiązek! Latając samolotami stewardessy zawsze instruują jak używać maski tlenowej: najpierw załóż sobie potem pomóż innym. Warto tę zasadę zastosować w życiu. Martwa nie będziesz przydatna, wiec dbanie o siebie nie jest samolubstwem, ale jedną z form troski o innych. Dlatego nawet jak przytłacza cię nadmiar obowiązków i na przyjemności brakuje już czasu, warto postarać się by ten czas wygospodarować.

Poniżej zamieszczam kilka rad, jak się ze wszystkim ogarnąć:

Planuj! 
Jeśli dokładnie rozpiszesz wszystko co masz do zrobienia mniej czasu stracisz na myślenie

Łącz w grupy
rzeczy, które masz do zrobienia w tym samym miejscu rób na raz (jeśli np musisz zrobić zakupy i iść do urzędu, zakupy zrób na mieście, żebyś nie musiała drugi raz wychodzić z domu)

Ustalaj priorytety
Najpierw rób rzeczy, które masz "na już" a dopiero w następnej kolejności te "na kiedyśtam"

Myśl długofalowo
Dzisiaj gotujesz pomidorówkę, a na jutro planujesz kluski? Rób zakupy z wyprzedzeniem. Ziemniakom nic się nie stanie jak kilka dni poleżą, a ty nie będziesz musiała każdego dnia biegać po sklepach.

Ucz się na błędach innych
to pozwoli ci zaoszczędzić nerwy i uniknąć przykrych zdarzeń

Nie narzekaj, nie obgaduj!
Wbrew pozorom plotki zabierają dużo czasu, a narzekanie zabija w nas energię i zapał do pracy. Zawsze szukaj pozytywów, z uśmiechem dzień układa się lepiej :-)

♥ Zapisuj
Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach. I czas straci. Ja mam pamięć bardzo dobrą, tylko krótką, więc notatnik w telefonie to podstawa!

Słuchaj swojego organizmu
Twoje dobro jest tak samo ważne jak dobro innych, nie musisz mieć wyrzutów sumienia, gdy chwilę poświęcisz tylko sobie. Twój organizm też potrzebuje uwagi, troski, miłości. Poświęć sobie godzinę każdego dnia. Usiądź na chwilę, odpocznij, zrelaksuj się, zatroszcz się o siebie. I nie rób sobie wyrzutów!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

A jaki jest twój sposób na organizację czasu? Udaje ci się znaleźć czas tylko dla siebie?Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pracownia MIŚKOWIEC © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka