Inspiracje wnętrzarskie- styl eko

dekoracja-domu.com.pl
Kolejnym lubianym przeze mnie stylem jest styl ekologiczny. Jest to połączenie nowoczesnego dizajnu z elementami naturalnymi, zbliżającymi człowieka do przyrody. Ma on też za zadanie ułatwić człowiekowi funkcjonowanie i oszczędzanie energii.
To kolejny styl, który kocha biel! ♥ Czerpie on inspiracje z natury i manifestuje ekologiczne podejście do życia. Bierze z natury to co najlepsze - harmonię, umiar, pogodę


www.patchworkandco.com
Podstawą naturalnych inspiracji jest drewno. Może ono zaistnieć wszędzie: na podłodze (drewno o jasnym wybarwieniu to np. dąb, jesion w wersji bielonej), meblach, dodatkach (np. figurki, świeczniki z kauczukowca). Wystrój wnętrz im bliższy naturze, tym jest lepszy. Dekoracyjną funkcję może spełniać nawet kawałek pnia prawdziwego drzewa przyniesionego z wycieczki do lasu.
Dla uzyskania naturalnego efektu łączymy drogie z tanim, nowoczesność z tradycją. Proekologiczne jest restaurowanie mebli, ale także szukanie tych zrobionych z naturalnych materiałów, bez sztucznych dodatków i lakierów. Ocieplajmy wnętrze tkaninami, futrzanymi narzutami, ale także ciepłym światłem – na przykład świec.

www.lovedesignbdos.com

Istotne są również kolory. Ściany i podłogi rezerwują sobie jasne barwy- biele, szarości i beż. Dzięki temu na pierwszy plan wysuną się faktury. Jeśli masz drewniane podłogi możesz je wycklinować, pomalować na biało lub wyeksponować w wersji naturalnej. Jeśli natomiast jesteś fanem dywanów świetnie sprawdzą się te z trawy morskiej lub juty. Ekologia to również oszczędność surowca. Ekolodzy proponują więc polubić rzeczy wykonane z bambusa, wyplecione z wikliny, rattanu, liści palmowych, a nawet docenić płytę wiórową! Wytwarzana ze spreparowanych odpadów drzewnych pozwala na mniejszą eksploatację lasów.

www.poradydekoracyjne.pl
ecostyle.info.pl
www.e-mieszkanie.pl
archilaura.blogspot.com
www.domowearanzacje.pl
www.dobrzemieszkaj.pl

Mnie się bardzo podoba, gdy pojawia się zieleń. Wśród tych wszystkich szarości, bieli i melanży ładnie się wybija i ożywia wnętrze. Fajnie jeśli występuje nie tylko w dodatkach, ale również jako żywe kwiaty. Naturalne rośli mają jakąś dziwną moc, która mnie zawsze do nich przyciąga. Sprawiają, że całe wnętrze żyje! :-)

Jako, że styl ten kładzie nacisk na recykling mam dla Was kilka propozycji domowych gadżetów w wersji zrób to sam:

♥ Do zrobienia takich obrazków wystarczy Wam zwykła antyrama i suszone kwiaty. Możecie zrobić z nich dowolną kompozycję a tło wyciąć np. z szarego papieru.
Jeśli za to zamarzy Wam się taka okładka na notes będziecie mieli idealną okazję by poćwiczyć umiejętność szycia. Tu nie liczy się precyzja, każdy ścieg ma swój urok. Jeśli nie posiadacie maszyny, możecie uszyć ją ręcznie. Ja już kilka takich mam :-)
www.se.pl
♥ Aby zrobić takie świeczniki potrzebować będziemy kilku płaskich kamieni, które połączymy przy pomocy kleju na gorąco. Dobrze by było, żeby były jak najlepiej dopasowane do siebie, a powierzchnia stykająca się ze sobą jak największa, dzięki temu będą stabilne. Jeśli nie macie możliwości przecięcia kamienia na pół (podstawa świecznika) Możecie pierwszy z kamieni przykleić do kawałka deski, lub małego spodeczka.
deccoria.pl
♥ O zastosowaniach palet dużo by można napisać, może nawet zrobię o tym osobną notkę, bo jest to temat bardzo inspirujący. Tu w wersji pięknej, lazurowej bazy łóżka
tuznajdziesz.pl
♥ W tym stoliku jestem absolutnie zakochana! Na pewno sobie taki zrobię jak już będę mieszkać na wsi. :-)
zwierciadlo.pl
♥ Papierowa wiklina to świetna zabawa zarówno dla dorosłych jak i dzieci. A przy odrobinie wprawy można stworzyć przepiękne koszyki i dać drugie życie starym gazetom.
manualni.pl
♥ Na koniec mini tutorial na miskę ze sznurka. Zamiast kleju możecie użyć krochmalu (mąka ziemniaczana z wodą). Robiłam kiedyś tego typu klosz do lampy na balonie i wyszedł fajnie :-)
www.stylowi.pl

A Wam jak się podoba taki styl? Jesteście fanami naturalistycznego designu czy raczej tradycyjnych stylów? Zwracacie uwagę na ekologię, lubicie naturę, czy jesteście po stronie nowoczesności i technologii? :-)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Pracownia MIŚKOWIEC © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka